Hliněná omítka v koupelně

Koupelna je v provozu přibližně čtyři měsíce a bez sebemenších problémů. Hliněné omítky jsou na všech stěnách, včetně stropu, světlý odstín je omítka ze série Art, červená omítka je pak jemná omítka s cihlovým pigmentem, odstín však ještě pozměnilo přidání vápna do směsi.

Hlazení omítek na stěnách, kde dochází ke kontaktu s vodou se mi nepovedlo provést zcela podle představ. Mohla zato jednak moje nezkušenost, jednak možná i ne úplně vhodný druh hladítka. Možná hrál roli i příliš savý podklad, který byl velmi rychle zavadlý a hlazení pak bylo trošku obtížnější, zdálo se mi, že ani vlhčení omítky příliš nepomáhalo. Omítky jsem povrchově ošetřil jak marseilským mýdlem, tak i lazurou Gekkosol. Takže jsou dostatečně voděodolné, a to i přesto, že omítka není ideálně vyhlazena. Občasný ostřik vodou ze sprchy omítkám vůbec nevadí, v koupelně je díky hlíně příjemná vůně a vůbec z ní mám dobrý pocit, i když moje práce měla k řemeslné dokonalosti hodně daleko:-)

Více o této realizaci naleznete zde

z Ostravy zdraví Tomáš Svoboda, tomstep MOCHR centrum MOCHR2 cz

das

Konečný vzhled hliněné omítky s příměsí vápna (technika Ó-TSU)

dsa

Nátěr omítky lazurou Gekkkosol od firmy Kreidezeit

diskuze (4)

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png