Kai-Kai

Linda Řeháková, www.kai-kai.cz

Při práci byly použity čtyři barevné jíly ze série ART ( bílá,  žlutá vanilková, oranžová korálová a  hnědá). Jako pojidlo posloužilo  celé rozšlehané vejce, které neuškodilo ani bělosti  bílé.  Obraz na zdi byl namalován metodou připomínající klasickou temperu.  Jednotlivé přírodní odstíny do sebe ale nejsou vmíchávány, pouze do  sebe vplývají a jsou tak dobře rozeznatelné. Barvy jsou neskutečně  živé a práce s nimi je malým dobrodružstvím. Každá z nich se chová  trochu jinak. Liší se jak hrubostí prášku, tak dobou usychání.
Výsledný efekt živosti přírodního materiálu je umocněn reliéfním  efektem, kdy na vás z malby při bližším pohledu vykukují jednotlivá  zrnka písku.

Např.: dvě lžíce prášku, lžíce rozšlehaného vejce a lžička vody - je nutné, aby to vytvořilo konzistenci, která je použitelná pro nanášení štětcem a zároveň jí přijala stěna. Voda je nutná, protože čisté vejce má tendenci po uschnutí popraskat (možná by pomohlo místo vody použít trochu oleje).
Bílá a tmavě hnědá byly savější a taky jemnější - okry byly víc písčité a nebylo nutné do nich přidávat tolik vody.

Předloha
Míchání barevných hlín
Detail struktury malby
Výsledek práce
 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png