Zajímavosti

test

StECONOMále více zákazníků se začalo v poslední době zajímat, v jaké kvalitě vlastně vyrábíme omítky a jestli jsou srovnatelné se zahraničními hiněnými omítkami. Proto jsme se rozhodli podstoupit srovnávacímu testu v Německu u pana Prof. em. Dr.-Ing. Gernota Minkeho, který patří k největším evropským odborníkům v oblasti hliněného stavitelství. Jemná hliněná omítka Picas ze série ECONOM (vyráběná pouze z čisté hlíny,písku a s přídavkem dřevních vláken) byla srovnávána s patnácti jemnými omítkami, které se běžně prodávají na německém trhu.

MinkeU jemné omítky je kladen největší důraz na odolnost proti otěru. Pan Minke pro tyto účely vynalezl testovací přístroj, 
který umožňuje srovnávat kvalitu jednotlivých omítek. Na zhotovený zvážený vzorek se položí kartáč a pod tlakem 2 kg se otočí 20 x  kolem své osy. Provede se druhé zvážení vzorku a výsledný rozdíl udává množství vydroleného materiálu. Čím méně materiálu se při testu vydrolí, tím je omítka kvalitnější. 

 

 

Jaký byl výsledek testu?  Jemná hliněná omítka Picas ze série Econom má největší odolnost proti otěru. U této omítky máte tedy záruku, že kupujete nejkvalitnější výrobek. V této laboratoři do dnešního dne nenaměřili lepší výsledek!! Srovnání naměřených hodnot je uvedeno v tabulce viz. níže.

test

Vyhodnocení testu naleznete  ikona Minke_protokol (PDF 100.4 kB)

 

 

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png