Vzdušný workshop

Od září 2010  do února 2020 probíhaly školení na provádění hliněných omítek Picas. Školení se konaly v prostorách firmy RIGI (Hradčany u Brna) Těchto školení bylo uspořádáno 59 a zúčastnilo se jich celkem 652 lidí. Vzhledem k situaci kolem pandemie covid - 19 se školení zastavilo a od března 2021 ho nově rozbíhám v online podobě. Věřím, že i v online prostoru je možné zachovat podobnou atmosféru jako při předešlých kurzech a to díky technice a novým možnostem, které se touto cestou otevírají.

V budoucnu budou školení už jenom v podobě online. Domnívám se, že nastala doba, kdy je potřeba se přizpůsobit změnám a brát je jako příležitost se posunout dál. Dostali jsme dar prožít na této zemi 70 - 80 let života a je škoda tento čas promrhat neustálým přesouváním. Uspořený čas raději strávěte se svou rodinou a přáteli.

Cílem vzdušného wokshopu je zvýšit odborné znalosti v oblasti zpracování hliněných omítek a omezit tak zbytečné opakování mnohdy základních chyb při navrhování a realizaci hliněných omítek a současně i ukázat nové možnosti těchto materiálů. Rád bych Vám předal své pozitivní i negativní zkušenosti s tímto materiálem.  Počet účastníků jednoho školení je omezen na 11 připojení (počet osob při jednom připojení nerozhoduje) v aplikaci Zoom (minimálně 7 připojení). 

 Workshop vede Michal Navrátil

 Michal  Navrátil

Vzdušný workshop živě


Tento workshop je určen pro řemeslníky a všechny, kdo si chtějí provádět hliněnou omítku sami. Workshop je zaměřen především na práce s finálními hliněnými omítkami a designové práce. Teoretické části je věnována cca 1 hodina a praktické cca 4 hodiny. 
Jak bude vše probíhat?
Po uhrazení příslušné částky se zašle na Vaši adresu balíček se vzorky omítek vč. destiček pro nanášení. Pro zpracování omítky budete potřebovat pouze kuchyňské vybavení (hrnek, lžička, kuchyňský nůž, houbička na nádobí). Bude to podobné jako na přiloženém videu. Pouze s tím rozdílem, že nanášet vzorky budeme všichni společně přes web kameru.Připojení bude přes aplikaci Zoom, kterou si budete muset instalovat do svého počítače před začátkem školení. Zkoušku připojení si budete moci vyzkoušet v pátek v 19:00 hod před sobotním školením. Aby bylo školení živé, tak mám připravenou spoustu fotogrrafií, tabuli na kreslení a jiné zajímavosti, které školení oživí aby Vás to bavilo a nenudili jste se u statického obrazu, který je tak běžný u velké části online školení. Rád bych to pojmul jako živou show.

Obsah teoretické a praktické části:  
- regulace vlhkosti a vlhkostní roztažnost 
- seznámení s japonským nářadím
- japonské techniky nanášení hliněných omítek
- leštěné hliněné povrchy
- strukturální povrchy
- dekorativní práce s bylinami
- barvy na hliněné omítky
- byliny v hliněných omítkách 

Nejbližší termín školení  čas 


Sobota 11.září. 2021

 8:00 - 13:00 hod.

 

Balíček se vzorky  Obsah balíčku se vzorky:

- 1x antik bílá ze série ART
- 1x žlutá ze série Cottage
- 2x jemná světlá ze série Econom
- 1x vápno
- 8x destičky pro nanášení omítek (10x20 cm)
- 1x řezanka
- 1x kopretina
- 1x kostřava dlouhá

 Cena vzdušného workshopu je 749 Kč ( Slovensko 35,5 Euro). Platí se převodem.
Přihlásit se můžete v eshopu.
Článek o průběhu minulých školení ukončených v roce 2020 zde .

Omítky s bylinami (Autor Vladimír Voborník)
 Omítky s korálovým pískem

Jiná školení

KURZY HLINĚNÝCH OMÍTEK

Pod záštitou Sdružení hliněného stavitelství,o.s. se provádí kurzy hliněných omítek podle mezinárodní výuky pro ČR vytvořené v rámci projektu Hlinarch.
Kurzy se konaných vždy od pátku do neděle. Zkoušky se budou konat podle systému ECVET (uznávaný v Německu, Anglii, Francii a dalších zemích) pro každý kurz samostatně. Účastníci obdrží osvědčení o účasti na kurzu (bez zkoušky) nebo vysvědčení o provedení zkoušky příslušného modulu.  Více informací naleznete zde www.hlina.info

 

Prosím pište zde své názory a zkušenosti s našimi školeními. Vítáme i negativní zkušenosti, které nám pomohou se zlepšit. 

Buďte první, kdo přispěje do diskuze...

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png