Veletrh pro památkáře v Lipsku

lipskoKaždoročně na podzim je ve městě Leipzig pořádaný veletrh se zaměřením na ochranu a péči o památkové objekty. Tohoto veletrhu se zůčastňují i výrobci hliněných produktů. V letošním roce zde bylo 9 stánků se zaměřením na tuto tématiku.
V Německých zemích se první výrobci hliněných produktů objevili před 13 lety a od té doby jejich vývoj výrazně pokročil. Nechyběla zde ani firma Claytec, která v současné době patří k největším v Evropě.
Sortiment nabízeného zboží u jednotlivých firem se zásadně nelyšil. Vždy obsahoval základní hnědé hliněné omítky, barevné omítky s omezeným množstvím barev, nepálené cihly a hlíny na dusané stěny.
Právě dusané stěny jsou jedním z budoucích směrů rozvoje. Prezentace některých dusaných stěn působily na můj vkus až moc kýčovitě, ale pokud se tyto stěny udělají s citem, tak působí velmi příjemně. Více o informací o veletrhu naleznete zde

Velmi zajímavá náhrada rábicového pletiva. Dá se tvarovat a vytvářet pomocí ní plastické tvary
Různé způsoby vyplnění hrázděného zdiva
Barevná dusaná stěna
Křeslo z dusané hlíny
Barevná škála hliněných omítek
Zateplení hrázděného zdiva

Ukázky dusaných stěn

Úkryt pro hmyz v dusané stěně
Dusaná stěna ve venkovním prostředí
Kombinace barevných hlín
Kostel z dusané hlíny
Oltář z dusané hlíny
Detail dusané stěny
 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png