Článek: Recenze

Zpět na článek

29. 11. 2021 v 09.08
Lucie Jiroušková
Vůně a ruce v hlíně. Na workshopu jsem nabyla vědomosti a hlavně jistoty v oblasti hliněných omítek. Už se nebojím s nimi pracovat a miluji ty kreativní možnosti které hlína nabízí. Díky Michalovi za jeho sdílení a oporu v oboru hliněných omítek.
29. 11. 2021 v 06.40
Lucie Jiroušková
Vůně a ruce v hlíně. Na workshopu jsem nabyla vědomosti a hlavně jistoty v oblasti hliněných omítek. Už se nebojím s nimi pracovat a miluji ty kreativní možnosti které hlína nabízí. Díky Michalovi za jeho sdílení a oporu v oboru hliněných omítek.
18. 09. 2021 v 21.27
Ivana
Workshop byl moc příjemný a užitečný. Michal se stihne starat o nás i o omítky:) Výjimečně báječný přístup.
12. 07. 2021 v 21.12
Radek Alexa
Školení je krásným odrazovým můstkem pro ty, kteří přemýšlí nad aplikací hliněných omítek, vše nádherně umocněno přímou praktickou ukázkou různých druhů omítek a stylů nanášení. Doporučuji a děkuji Michalovi.
26. 04. 2021 v 08.01
iva
hodně jsem váhala, zda do školení jít, musím všem doporučit. I kdyby jste byli zedničinou nepolíbení, tak jako já, tak pokud máte nějakou konkrétní vizi a chuť, tak je to super cesta, jak se seznámit s hlínou. Michal jako průvodce tímto seznamováním je člověk na pravém místě - ví, zná, poradí a hlavně mnohému naučí. to vše ve velmi příjemné atmosféře. Pro mě super zážitek:-)
25. 04. 2021 v 13.00
Tomas
Školení i když online bylo perfektní. Michal má široké znalosti. Vyzkoušeli jsme si několik druhů omítek i technik některé lehčí některé těžší. Omítky vypadají opravdu kvalitně a už se těším až budeme mít na živo v ložnici. doporučuji
A povídání by bylo by daleko více hodin.
14. 01. 2020 v 17.23
Láďo
Lidský příjemné a odborně přínosné. I přes to, že jsem předtím absolvoval skoro celou sadu školení Sdružení Hliněného stavitelství. A Michal je navíc správný člověk na správném místě :)
06. 01. 2019 v 20.31
Dáša
Školení předčilo mé očekávání. Krásné prostředí, příjemní lidé. Ale co hlavně: Michal nabitý vědomostmi, které má z praxe a je ochotný se o ně podělit. Měli jsme možnost si vyzkoušet několik druhů finálních omítek, různé techniky zpracování. Vše si „ osahat na živo“ . Zkušenost k nezaplacení. Hodně zajímavá byla i teoretická část, doplněná příjemným občerstvením. Děkuji Moc Bylo fakt super.
27. 11. 2018 v 10.02
Roman Kupec
Podľa môjho názoru je školenie vhodné pre tých, čo sa rozhodujú, či si urobiť, alebo dať urobiť hlinené omietky, ale aj pre tých čo už majú nejaké skúsenosti s prácou s hlinenými omietkami a chcú sa zdokonaliť. Michala som vnímal ako profesionála, ktorý sa sám veľa naučil pri vývoji hlinených omietok, a čo vie sa snaží maximálne odovzdať ďalej. Ďakujem za školenie.
14. 06. 2018 v 16.03
Juraj Žák
Rád bych poděkoval za zajímavé školení. Spousta informací pro laika ale i pro lidi, kteří už s hlínou pracovali. Velmi rád odporučím :-) Přeji mnoho štěstí a úspechu.
29. 03. 2018 v 09.08
Filip
Školení bylo parádní. Práci s hlínou jsem si oblíbil a zřejmě mě bude provázet celý život.
25. 03. 2018 v 17.11
Martina Velecká
Naprostá spokojenost. Michal je super. Vřele doporučuji. Dííííky :-)
13. 03. 2018 v 19.37
Lenka
Děkujeme za užitečné rady a informace. Michal ví, o čem mluví, nikomu nic nevnucuje a pravdivě informuje z vlastních zkušeností. Moc se nám to líbilo a dozvěděli a naučili jsme se přesně to, co jsme očekávali. Pokud někdo pochybuje o tom, zda hliněné omítky mít, tak určitě navštivte tento kurz.
26. 02. 2018 v 22.10
Richard
Školení mohu jen doporučit.
Na školení jsem byl již po druhé po cca 5ti letech(teprve teď se dostávám k omítkám na našem domečku,tak jsem to potřeboval obnovit) a je vidět jaký posun dopředu Michal udělal.Můžu jen doporučit,dozvíte se hromadu užitečných informací,vše si můžete vyzkoušet a případně i odnést domů různé druhy omítek, na vyzkoušení.
Ten,kdo se chce o hliněných omítkách něco dozvědět tak je na správném místě.Vřele doporučuji.
26. 02. 2018 v 17.56
Anna janečková
Školení mohu doporučit. Během teoretické i praktické části byly zodpovězeny veškeré dotazy. Skvělé bylo vyzkoušet si práci s různými typy omítek, porovnat, odnést si domů vzorky... Příjemná a pro mě přínosná akce. Díky!
26. 02. 2018 v 15.39
Nikola Vajdiaková
Kurz byl pro mě určitě zajímavý. Příjemně mě překvapilo množství informací, které jsme se dozvěděli. K dispozici byl na vyzkoušení celý sortiment hliněných omítek. Spousta detailních návodů a informací o hlíně jako takové. Za mě bych možná ocenila delší čas na to si všechno vyzkoušet. Nicméně kurz opravdu stál za to. Děkuji :)
20. 01. 2018 v 00.22
Lenny Kavalířová
Školení probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, přitom se neklábosilo naprázdno, všechno mělo svůj řád a dozvěděli jsme se obrovské množství přínosných informací – dokonce i já, která s omítkami Picas už nějakou dobu pracuji, jsem si tu našla spoustu nových zajímavých detailů. Mohli jsme si všechno osahat a vyzkoušet, odnést si libovolné množství vzorků omítek. Rozhodně jej mohu jenom doporučit všem zájemcům o hliněné omítky, jak úplným začátečníkům, tak středně pokročilým řemeslníkům. Víc v mé reportáži ze školení: http://jinyproud.cz/skoleni-realizace-finalnich-hlinenych-omitek-reportaz/
10. 01. 2018 v 20.03
Petr Lunga
Díky Michale, bylo to skvělé ,a i díky tobě se tato technologie postupně prosazuje a ty jsi ji pozvedl na profi úroveň přívětivou pro zákazníka
07. 01. 2018 v 20.39
S + R Ivánkovi
6.1.2017 jsme byli na školení které se nám moc líbilo . Potřebujeme provést finální omítky, den u Michala nás inspiroval, a omítat budeme určitě z materiálů od Picasa . Děkujeme za skvělý přístup, atmosféru a veškeré informace, ochotu podělit se o zkušenosti.
07. 01. 2018 v 08.43
Milan Tomášek
Školení jsem absolvoval jako laik,který se domníval,že vysype hlínu naleje do ní vodu...a říkal si co se na tom může tak dlouho vysvětlovat.A musím říct,že Michal vede školení jako profík a mluví z něj nadšení a letité zkušenosti,se kterými otevřeně uspokojuje jakékoliv otázky.Co ví prostě poví.Zasvětil do technik aplikací a postupů,na které se se velmi těším.Za mě naprosto vyčerpávající informace za tak krátký čas,který rozhodně doporučuji si udělat,pokud vás hlína oslovuje.Michale díky :-)
20. 10. 2017 v 12.12
Anna Klimešová
Na školení u Michala, které proběhlo 14.10.2017, se mi moc líbilo. Cítila jsem se v takovém voňávém hliněném prostředí velmi dobře. Ačkoliv školení probíhalo v jednom dni, pochytila jsem další poznatky o tak nádherném přírodním materiálu, který hodlám brzy zrealizovat na našich stěnách v domě. Také jsem získala trošku grif v nanášení hladítkem a následné uhlazování omítek a mohla tak cítit jejich živost. Pro praxi je samozřejmě lepší se dále školit a účastnit se různých workshopů, ale já to risknu aj bez toho. Vždyť kouzlo hliněných omítek tkví v nedokonalosti ;-). Od Michala mám nějaké vzorky hlín, které si sama poprvé nanesu na hrubé podkladové destičky a pak se uvidí, pro kterou se rozhodneme. Zřejmě to bude ze série Econom. Zdraví Anna
17. 10. 2017 v 09.35
Petra Kopecká Mottlová
Michale, děkuji za super školení! Informace byly velmi dobře podány, dozvěděli jsme se myslím všichni všechno. Super je i možnost vyzkoušet si práci s hlínou přímo na místě, velmi kvituji možnost probrat vlastnosti i jiných značek omítek než Picas, a to bez předsudků nebo náznaků konkurenčního boje... Ještě jednou díky a těším se na budoucí spolupráci!
16. 10. 2017 v 13.02
Vlasta Krátký
Příjemná atmosféra, přátelský přístup, spousta informací a praktické ukázky, kdy si můžete cokoliv vyzkoušet a na cokoliv se zeptat. Děkuji Michale.
29. 04. 2017 v 13.40
Radek Kuncipál
Když jsem ráno ve 4.30 vyjížděl na toto školení, ještě jsem trochu pochyboval, jestli splní mé očekávání. Michal však mé pochybnosti rychle rozptýlil, všechny mé dotazy fundovaně zodpověděl a pootevřel nám dveře k různým možnostem práce s hliněnou omítkou. Myslím, že všichni účastníci se za jeden den posunuli o velký kus dál.
13. 03. 2017 v 13.50
Petr Kopecký
Nazval bych to spíš jako kurz "jak na hliněné omítky" než klasické produktové školení. Splnilo to moje očekávání, spokojenost. Michal své práci rozumí, doporučuji všem kdo se zajímá o hlínu.
09. 03. 2017 v 12.58
Daniela
Děkuji Ti Michale za tvůj entuziasmus do hlíny vložený, za tvé duchaplné mistrovské zkušenosti, jenž nadšeně a nezištně předáváš těm, kteří si za tebou pro ně přišli. Vnímavější bytost je schopna si z tvého školení odnést podstatu, smysl a krásu tvé tvorby; nadšena se pak může vrhnout do láskyplné tvorby vlastní :-).
07. 03. 2017 v 12.15
Antonie Chalupná
Čerstvě po školení jsem musela nechat usadit spoustu nových informací, byť už s hlínou zkušenosti mám... Bylo to podnětné, příjemná atmosféra, krásné prostředí plné inspirace a hlavně jsi mne, Michale, uklidnil, že hlína je prostě ve své nedokonalosti dokonalá... :) Moc děkuji... Tony
06. 03. 2017 v 08.28
Jan
Výborné školení, i když sem strávil 4 h v autě. Všem vřele doporučuji. Hlavní poznatek: ano, hlína dýchá lépe než sanační omítka, ovšem za cenu její degradace (fleky, plísně). Hlína tedy není vhodna na sanaci vlhkých zdí, které potřebují vydýchat, jak jsem se domníval. Domnívám se, že v tomto názoru jsem nebyl osamocen, je to rozšířený mýtus.
13. 01. 2017 v 20.33
Miroslav
Ahoj Michale, děkuji za celé školení, byl jsem spokojen nejen s atmosférou, s ukázkou nanášení hliněné omítky, druhy omítek, ale i s dokonalým doprovodem. Oceňuji přístup všech přítomných i radost z něčeho, co vnáší do jejich života určitý smysl. Ještě jednou děkuji a věřím, že se uvidíme, přinejmenším při objednávce materiálu. Mirek
20. 04. 2016 v 23.26
Radoslav Novák
Školenie v ARTURe bolo výborné. Pomohlo mi znovu o kus viac pochopiť najmä filozofiu hliny ako jedinečného materiálu, 1000 spôsobov jej spracovania a použitia. Určite odporúčam každému využiť akúkoľvek možnosť stráviť deň s Michalom a hlinou. Teším sa na ďalšie stretnutie a hlavne na možnosť použiť v praxi to, čo nám ukázal.
Veľká vďaka. Rado z Martina



Přihlášení

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png