Přírodní pigmenty - okry a hlinky

Tyto pigmenty (v podobě velmi jemného prášku bez hrudek) jsou získané z barevných hlín bez přídavků umělých barviv. Jsou použitelné pro barvení hliněných omítek, vápna, sádry, cementu, papíru, lepenky a veškerých barev (vápenných, mléčných, kaseinů, vosků, akrylátů, syntetických a temperových). 
Do barev a omítek je možné přidat maximální množství pigmentu 7% (objemově). Při vyšší dávce pigmentu je vhodné přidat do omítky nebo barvy přídavek pojící látky (lepidla). 
Tyto pigmenty jsou stálé vůči UV záření (ASTM 1). 
Pigmenty se prodávají v balení 150g, 500g, 1 kg (ceník zde)
Vzorník pigmentů namíchaných v hliněné omítce ART (zde)

Světležlutý okr
Tmavěžlutý okr
Červený okr
Havana okr
Hnědý okr
Tmavý okr
Přírodní siena
Pálená siena
Přírodní umbra
Pálená umbra
Světlá siena
Břidlicová
Starozelená zemní
Benátská červená
Indická červená
Indická černá
Světlezelená zemní
Indická žlutá

Minerální pigmenty a oxidy

Tyto pigmenty (v podobě velmi jemného prášku bez hrudek) jsou získané z barevných hlín min. 90% (okry) a minerálních pigmentů. Oxidy (Žlutý oxid, Oranžový oxid) jsou vyrobeny smícháním anorganických pigmentů a přírodních složek, které jsou následně zahřáty na vysokou teplotu. Oxidy mají vysokou tónovací schopnost. Jsou použitelné pro barvení hliněných omítek, vápna, sádry, cementu, papíru, lepenky a veškerých barev (vápenných, mléčných, kaseinů, vosků, akrylátů, syntetických a temperových). 
Do barev a omítek je možné přidat maximální množství pigmentu 7% (objemově). Při vyšší dávce pigmentu je vhodné přidat do omítky nebo barvy přídavek pojící látky (lepidla). 
Tyto pigmenty jsou stálé vůči UV záření (ASTM 1). 
Pigmenty se prodávají v balení 150g, 500g, 1 kg (ceník zde

Levandulově modrá
Nebesky modrá
Tyrkysová zelená
Pistaciově zelená
Ružové dřevo(palisandr)
Cihlově červená
Červená rybízová
Švestková
Meruňková
Hliněná hnědá
Žlutý oxid
Oranžový oxid

Vzorky pigmentů můžete zakoupit za cenu 12 Kč (množství jedné čajové lžičky).
Většina nabízených pigmentů pochází z Francie oblast Provence. V Evropě v současné době už není mnoho lomů, kde se těží přírodní pigmenty. Více informací o těžbě a zpracování pigmentů naleznete zde.

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png