Picas Biogalerie

Zpět

Muzeum hlíny - Německo

11 / 12 / 2013

Zatím jediné známe muzeum na hlínu a hliněné technologie.

Muzeum se nachází v prostorách starého domku
Živočich, který si v hlíně buduje příbytek
Ukázka starých technik provádění výplní příček
Stěna zateplená dřevěnou štěpkou. Skladba z venkovní strany (vápenná omítka na rákosové rohoži, dřevění sloupky s výpní dřevěné štěpky)
Stěna zateplená dřevěnou štěpkou. Skladba z vnitřní strany (vápenný nátěr, hliněná omítka jemná a hrubá, výplet z vrbového proutí mezi dřevěnými sloupky)
Stěna zateplená dřevěnou štěpkou, která je smíchána s vhkou hlínou a nadusána mezi dřevěné sloupky. Skladba z vnitřní strany (hliněná omítka je nanesena přímo na dusanou štěpku)
Stěna zateplená dřevěnou štěpkou, která je smíchána s vhkou hlínou a nadusána mezi dřevěné sloupky. Skladba z venkovní strany (vápenná omítka nanesená na rákosové desce)
Stěna z nevypálených tvárnic. Skladba z vnitřní strany (jemná a hrubá omítka)
Stěna z nevypálených tvárnic. Skladba z venkovní strany (vápenná omítka, perli<x>nka, dřevovláknitá deska)
Stěna zateplená celulozou. Skladba z vnitřní strany (příška z nepálených cihel). Na obrázku je z mého pohledu ukázán nevhodný způsob uchycení hliněné příčky k dřevěným sloupkům. Takto vyzděnou příčku není nutné přichytávat k dřevěné konstrukci.
Stěna zateplená celulozou. Skladba z venkovní strany (dřevěný záklop, dřevovláknitá deska)
Skladba dusané stěny z venkovní strany (vápenná omítka, perli<x>nka, hrubá hliněná omítka, dusaná stěna). Z vnitřní strany se dusaná stěna ponechává bez úpravy nebo se na ni nanáší hliněná omítka
Barevné variace omítek
Omítka s příměsí travních semen
Zajímavě ztvárněná příčka z nepálených cihel

Další realizace od tohoto autora

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png