Picas Biogalerie

Zpět

Interiér RD Tišnov

25 / 05 / 2017

Estetika interiéru se pohybuje na pomezí několika stylů, jednotícím prvkem jsou však přírodní materiály, přívětivý duch a dekorování. Na podlahy a nábytek je ve velké míře použito masivní dřevo, klasické omítky jsou kombinovány s omítkami hliněnými, v koupelně a na WC dominuje na stěnách marocký štuk. Na podlahy je kromě dřeva použita stylová „retro dlažba“ a nový nábytek je kombinován s nábytkem repasovaným. Hliněné omítky byly v jednotlivých místnostech dekorovány technikou sgrafita.

Fotografie realizovaných dekorací jsou k vidění zde v BioGalerii v sekci "Hlína".

Ing. arch. Kateřina Šmardová / +420 774 595 005 / katka.smardova(at)centrum.cz / www.smardova.cz

Pohled na jídelnu/kuchyň – za jídelním stolem se nachází (stejně jako naproti za pohovkou) sgrafito olivovníku škrábané do hliněné omítky.
Kuchyň je sestavena ze skříněk Ikea, na pracovní desku a desku jídelního stolu si majitelé vybrali exotické dřevo hevea, součástí kuchyně je repasovaný příborník.
Kuchyň je navržena do tvaru L – pracovní prostor je tak oddělen od jídelního, avšak pro komunikaci zůstávájí oba prostory propojeny. Část pracovní plochy je díky tvaru L natočena k výhledu na terasu.
Pohled na jídelní stůl a lavice vytvořené na míru, sgrafito olivovníku má oproti olivovníku v obývacím pokoji živější, zelenou podobu.
Realizace sgrafita v hliněné omítce v obývacím pokoji – olivovník je navržen v decentnější hnědé barvě (barva hrubé hliněné omítky), oproti živějšímu zelenému olivovníku za jídelním stolem.
Pohled od jídelního stolu směrem do obývacího pokoje, v kuchyni se nachází repasovaný příborník, stejně tak v obývací části je repasovaná skříň, na podlahu je použito masivní dřevo ošetřené bílou lazurou.
V koupelně byla použita retro dlažba, marocký štuk meruňkového odstínu a bílá hliněná omítka s příměsí tyčinek kopretiny. Návrh pracuje s prvkem nik a se zdobným ukončením marockého štuku pomocí kamínků zapracovaných do omítky.
Pohled od vstupu, pračka a sušička jsou kryté jen závěsem, nehrozí tedy špatné odvětrání vlhkosti.
Pohled od vstupu, kolem WC opět marocký štuk, na police/poličky je použito masivní dřevo.
Pohled na sprchový kout a niku s poličkami, nika se opakuje také ve sprchovém koutu.
Detail ukončení marockého štuku pomocí kamínků a přechod do bílé hliněné omítky.
Marocký štuk stejného odstínu je použit také jako voděodolný a otěruvzdorný materiál šatny v předsíni, nábytek na míru je vyroben z masivu, lavice je z odolného exotického dřeva hevea.
V chodbě je použita retro dlažba, dvířka šatních skříní jsou tvořena z lamel – ty k sobě přiléhají, takže se do skříní nepráší. Zdánlivě stejná dvířka kryjí také botník v předsíni, avšak s tím rozdílem, že mezi lamelami jsou mezery, které umožňují větrání
Na stěny prostoru WC v přízemí je použit marocký štuk, který se uplatnil také jako omyvatelný povrch stěny podél schodiště.
Zábradlí schodiště je navrženo z masivního dřeva v kombinaci s lanem, stěna je podél schodišťových stupňů opatřena omyvatelným marockým štukem.
Detail ukončení marockého štuku u dlažby, madlo zábradlí je z lana.
Návrh a realizace sgrafita v hliněné omítce v dětské herně... stěna s hliněnou omítkou je v místnosti jen jedna, omítka spolu s dekorací vytváří výrazný designový prvek místnosti.
Návrh a realizace sgrafita v ložnici... opět jedna zdobná „hliněná stěna” v místnosti.
Sgrafito v hliněné omítce v zabydleném dětském pokoji.
 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png