Článek: Školení o ekonomice

Zpět na článek

18. 02. 2014 v 11.03
Koala Lumpur
Kurz vnímám jako velkou inspiraci. Tušil jsem, že se dá podnikat jinak, ale nenarazil jsem na názorný příklad člověka který se vydal svou cestou, až doteď. Takže všechny postřehy, rady a návody, které zazněly beru za velmi přínosné a nenahraditelné.

Co se týká osobních a rodiných vztahů, tak ty se tak významně dotýkají podnikání, že je nelze v žádném případě opomenout. Dokonce bych řekl, že jsou zásadním a hlavním faktorem úspěchu. Z mého pohledu považuju sdílení Michalovi životní cesty za to NEJCENÉJŚI CO JSEM SI MOHL ODNÉST z kurzu a považuju to za projev velké síly a odvahy.

Hlína ja materiál přírodní, pracovat s hlínou je cestou srdce. Hlína není pro všechny, ale jen pro úzkou skupinu zákazníků, kteří více žijí v souladu s okolím a se sebou samotnými. Výběr vhodného zákazníka a způsob prezentace hlíny jako přírodního materiálu pro zdravé bydlení je klíčovým pro určení ceny. Nepřipadá mi vůbec ekonomicky zajímavé dělat hliněné omítky za hodinové sazby, které byly uvedeny v kalkulaci. Líbí se mi, že Michal se snaží hlínu ve svých prezentacích dostat na výšší úroveň a udělat z ní lákavé a neodolatelné zboží, za kterou si také vezme také přidanou hodnotu. Smyslem kurzu U6 by měla být právě vhodný způsob prezentace hlíny a řemeslníka, který jí nabízí. Chyby a omyly při provádění omítek zkrátka patří k hlíně a jsou řešeny na kurzech I1-U5, nebo se snad mýlím?

Moc děkuju a přeji hodně úspěchů, Michale.
16. 02. 2014 v 13.10
vbdbrt
Obsah mně naprosto vyhovoval, takže asi nepřispěji k nějakým vylepšením. Polemiku bych vedl nad oceněním prací, dle mého je sice spravedlivě až luxusně nastavená, ale nejdůležitější je tuto cenu obhájit před váhavým investorem. Diskusi z roku 2012 mezi řemeslníky bych zopakoval.
Dále bych možná trochu omezil soukromé vztahy, je to příliš osobní a intimní. Naopak více přidat konkrétních příkladů omylů a chyb při provádění omítek i jejich prezentaci zákazníkovi, aby Tvé chyby neopakovali navázaní projektanti, řemeslníci i koncoví zákazníci. Hodně zdaru do budoucna !



Přihlášení

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png