Školení Picas

Od září 2010 probíhají školení na provádění hliněných omítek Picas. Školení jsou rozdělena do dvou samostaných celků, které se vzájemně doplňují. Cílem těchto aktivit je zvýšit odborné znalosti v této oblasti a omezit tak zbytečné opakování mnohdy základních chyb při navrhování a realizaci hliněných omítek a současně i ukázat nové možnosti těchto materiálů. Rádi bychom Vám předali své pozitivní i negativní zkušenosti s tímto materiálem. Školení probíhají v prostorách firmy RIGI (Hradčany u Brna). Počet účastníků jednoho školení je omezen na 18 lidí (minimálně 12 lidí). 

 Školení vede Michal Navrátil

 Michal a Simona Navrátilovi

Sídlo firmy RIGI
Prostor pro praktické vyučování
Prostor pro teoretické vyučování

Školení Realizace finálních hliněných omítek

Tento druh školení je určen především pro řemeslníky a všechny, kdo si chtějí provádět hliněnou omítku sami. Školení je zaměřeno především na práce s finálními hliněnými omítkami a designové práce. Teoretickému školení je věnována cca 1 hodina a praktickému školení cca 5 hodin. Teoretické školení obsahuje základní informace o hliněných omítkách. Praxe probíhá v prostoru naší vzorkovny. Každý z účastníků kurzu dostává jeden panel o velikosti 1,2 x 0,6 m, na kterém si může vyzkoušet nejrůznější techniky nanášení hliněných omítek a dekorativní techniky. Fotografie z těchto školení naleznete zde.

Obsah teoretické a praktické části:  
- regulace vlhkosti a vlhkostní roztažnost 
- seznámení s japonským nářadím
- japonské techniky nanášení hliněných omítek
- leštěné hliněné povrchy
- strukturální povrchy
- dekorativní práce s bylinami
- barvy na hliněné omítky
- byliny v hliněných omítkách 

Volné termíny školení   

12. října 2019

od 8:00 - 14:00 hod.

 

Školení probíhá vždy od podzimu do jara. 
Cena školení je 500 Kč. Platí se na místě.
Přihlásit se můžete na michal MOCHR picas MOCHR2 cz . V přihlášce prosím uveďte i tel. kontakt na sebe. 
Článek o průběhu školení zde .

Omítky s bylinami (Autor Vladimír Voborník)
 Omítky s korálovým pískem

Jiná školení

KURZY HLINĚNÝCH OMÍTEK

Pod záštitou Sdružení hliněného stavitelství,o.s. se provádí kurzy hliněných omítek podle mezinárodní výuky pro ČR vytvořené v rámci projektu Hlinarch.
Kurzy se konaných vždy od pátku do neděle. Zkoušky se budou konat podle systému ECVET (uznávaný v Německu, Anglii, Francii a dalších zemích) pro každý kurz samostatně. Účastníci obdrží osvědčení o účasti na kurzu (bez zkoušky) nebo vysvědčení o provedení zkoušky příslušného modulu.  Více informací naleznete zde www.hlina.info

 

Prosím pište zde své názory a zkušenosti s našimi školeními. Vítáme i negativní zkušenosti, které nám pomohou se zlepšit. 

Buďte první, kdo přispěje do diskuze...

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png