Školení Picas - online

Od září 2010  do února 2020 probíhaly školení na provádění hliněných omítek Picas. Školení probíhaly v prostorách firmy RIGI (Hradčany u Brna) Těchto školení bylo uspořádáno 59x a účastnilo se ho celkem 652 lidí. Vzhledem k situaci kolem pandemie covid - 19 se školení zastavilo a od března 2021 ho nově rozbíhám v online podobě. Věřím, že i v online prostoru je možné zachovat podobnou atmosféru jako při předešlých kurzech a to díky technice a novým možnostem, které se touto cestou otevírají.

Cílem školení je zvýšit odborné znalosti v oblasti zpracování hliněných omítek a omezit tak zbytečné opakování mnohdy základních chyb při navrhování a realizaci hliněných omítek a současně i ukázat nové možnosti těchto materiálů. Rád bych Vám předal své pozitivní i negativní zkušenosti s tímto materiálem.  Počet účastníků jednoho školení je omezen na 10 připojení (počet osob při jednom připojení nerozhoduje) v aplikaci Zoom (minimálně 7 připojení). 

 Školení vede Michal Navrátil

 Michal a Simona Navrátilovi

Školení Realizace finálních hliněných omítek

Toto školení je určeno pro řemeslníky a všechny, kdo si chtějí provádět hliněnou omítku sami. Školení je zaměřeno především na práce s finálními hliněnými omítkami a designové práce. Teoretickému školení je věnována cca 1 hodina a praktickému školení cca 4 hodiny. 
Jak bude vše probíhat?
Po uhrazení příslušné částky se zašle na Vaši adresu balíček se vzorky omítek vč. destiček pro nanášení. Pro zpracování omítky budete potřebovat pouze kuchyňské vybavení (hrnek, lžička, kuchyňský nůž, houbička na nádobí). Bude to podobné jako na přiloženém videu. Pouze s tím rozdílem, že nanášet vzorky budeme všichni společně přes web kameru.Připojení bude přes aplikaci Zoom, kterou si budete muset instalovat do svého počítače před začátkem školení. Zkoušku připojení si budete moci vyzkoušet v pátek v 19:00 hod před sobotním školením. Aby bylo školení živé, tak mám připravenou spoustu fotogrrafií, tabuli na kreslení a jiné zajímavosti, které školení oživí aby Vás to bavilo a nenudili jste se u statického obrazu, který je tak běžný u velké části online školení. Rád bych to pojmul jako živou show.

Informace o školení budu dodávat na tyto stránky postupně (poslední aktualizace 10.2.2021)

Obsah teoretické a praktické části:  
- regulace vlhkosti a vlhkostní roztažnost 
- seznámení s japonským nářadím
- japonské techniky nanášení hliněných omítek
- leštěné hliněné povrchy
- strukturální povrchy
- dekorativní práce s bylinami
- barvy na hliněné omítky
- byliny v hliněných omítkách 

Nejbližší termín školení  čas 


Sobota 20.3. 2021

 8:00 - 13:00 hod.

 

Školení probíhá vždy od podzimu do jara. 
Cena školení je 700 Kč ( Slovensko 30 Euro). Platí se převodem.
Přihlásit se můžete na michal MOCHR picas MOCHR2 cz . V přihlášce prosím uveďte i tel. kontakt na sebe a fakturační údaje. 
Článek o průběhu minulých školení ukončených v roce 2020 zde .

Omítky s bylinami (Autor Vladimír Voborník)
 Omítky s korálovým pískem

Jiná školení

KURZY HLINĚNÝCH OMÍTEK

Pod záštitou Sdružení hliněného stavitelství,o.s. se provádí kurzy hliněných omítek podle mezinárodní výuky pro ČR vytvořené v rámci projektu Hlinarch.
Kurzy se konaných vždy od pátku do neděle. Zkoušky se budou konat podle systému ECVET (uznávaný v Německu, Anglii, Francii a dalších zemích) pro každý kurz samostatně. Účastníci obdrží osvědčení o účasti na kurzu (bez zkoušky) nebo vysvědčení o provedení zkoušky příslušného modulu.  Více informací naleznete zde www.hlina.info

 

Prosím pište zde své názory a zkušenosti s našimi školeními. Vítáme i negativní zkušenosti, které nám pomohou se zlepšit. 

Buďte první, kdo přispěje do diskuze...

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png