Školení Picas (sk)

Od září 2010 probíhá série školení na provádění hliněných omítek Picas. Školení je rozděleno do dvou samostaných celků, které se vzájemně doplňují. Cílem těchto aktivit je zvýšit odborné znalosti v této oblasti a omezit tak zbytečné opakování mnohdy základních chyb při navrhování a realizaci hliněných omítek a současně i ukázat nové možnosti těchto materiálů. Rádi bychom Vám předali své pozitivní i negativní zkušenosti s tímto materiálem. Školení bude probíhat v prostorách firmy RIGI (Hradčany u Brna). Počet účastníků jednoho školení je omezen na 18 lidí (minimálně 12 lidí). 

 Školení vede Michal Navrátil

 Michal a Simona Navrátilovi

Školení Picas (sk)

Od září 2010 probíhají školení na provádění hliněných omítek Picas. Školení jsou rozdělena do dvou samostaných celků, které se vzájemně doplňují. Cílem těchto aktivit je zvýšit odborné znalosti v této oblasti a omezit tak zbytečné opakování mnohdy základních chyb při navrhování a realizaci hliněných omítek a současně i ukázat nové možnosti těchto materiálů. Rádi bychom Vám předali své pozitivní i negativní zkušenosti s tímto materiálem. Školení probíhají v prostorách firmy RIGI (Hradčany u Brna). Počet účastníků jednoho školení je omezen na 18 lidí (minimálně 12 lidí). 

 Školení vede Michal Navrátil

 Michal a Simona Navrátilovi

Sídlo firmy RIGI
Prostor pro praktické vyučování
Prostor pro teoretické vyučování

Školení Realizace finálních hliněných omítek (sk)

Tento druh školení je určen především pro řemeslníky a všechny, kdo si chtějí provádět hliněnou omítku sami. Školení je zaměřeno především na práce s finálními hliněnými omítkami a designové práce. Teoretickému školení je věnována cca 1 hodina a praktickému školení cca 5 hodin. Teoretické školení obsahuje základní informace o hliněných omítkách. Praxe probíhá v prostoru naší vzorkovny. Každý z účastníků kurzu dostává jeden panel o velikosti 1,2 x 0,6 m, na kterém si může vyzkoušet nejrůznější techniky nanášení hliněných omítek a dekorativní techniky. Fotografie z těchto školení naleznete zde.

Obsah teoretické a praktické části:  
- regulace vlhkosti a vlhkostní roztažnost 
- seznámení s japonským nářadím
- japonské techniky nanášení hliněných omítek
- leštěné hliněné povrchy
- strukturální povrchy
- dekorativní práce s bylinami
- barvy na hliněné omítky
- byliny v hliněných omítkách 

Volné termíny školení   

24. března 2018
28.dubna (poslední školení, další bude až od podzimu)

od 8:00 - 14:00 hod.

 

Školení probíhá vždy od podzimu do jara. 
Cena školení je 450 Kč. Platí se na místě.
Přihlásit se můžete na michal MOCHR picas MOCHR2 cz . V přihlášce prosím uveďte i tel. kontakt na sebe. 

Omítky s bylinami (Autor Vladimír Voborník)
 Omítky s korálovým pískem

Jiná školení (sk)

KURZY HLINĚNÝCH OMÍTEK

Pod záštitou Sdružení hliněného stavitelství,o.s. se provádí kurzy hliněných omítek podle mezinárodní výuky pro ČR vytvořené v rámci projektu Hlinarch.
Kurzy se konaných vždy od pátku do neděle. Zkoušky se budou konat podle systému ECVET (uznávaný v Německu, Anglii, Francii a dalších zemích) pro každý kurz samostatně. Účastníci obdrží osvědčení o účasti na kurzu (bez zkoušky) nebo vysvědčení o provedení zkoušky příslušného modulu.  Více informací naleznete zde www.hlina.info

 

Prosím pište zde své názory a zkušenosti s našimi školeními. Vítáme i negativní zkušenosti, které nám pomohou se zlepšit. 

Buďte prvý , kto prispeje do diskusie ...

 
....................................................................................................................................................................


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png