Prodej bez DPH?

V poslední době se stále více setkávám s požadavkem na prodej zboží bez DPH. Rád bych předem upozornil na to, že zboží bez DPH neprodávám. Nejen proto, že to je nezákonné, ale protože se domnívám, že to není ani správné.

Narodil jsem se v tomto státě, který mi dal zadarmo vzdělání a veškerou zdravotní péči.
V plné výši využívám služeb tohoto státu. Chodím po cestách, které někdo musel vybudovat a musí i udržovat. Spoléhám na policii i armádu, že zajistí určitý klid a pořádek v tomto státě a tím i bezpečnost mou a mé rodiny. Spoléhám i na úředníky, že v tomto státě nenastane totální chaos. Že zde vyjmenované služby nejsou dokonalé, to já vím, ale zkuste si život představit bez nich.
Stát, aby mohl dobře fungovat, tak prostě potřebuje z něčeho žít a to něco jsou daně. Čím víc lidí bude tento stát o daně okrádat, tím budou vyšší. Tak to prostě je.

Pokud se někomu nelíbí systém tohoto státu, tak má možnost se odstěhovat někam jinam. Naštěstí už je to v dnešní době možné.
Pokud tak neučiní, tak je nutné, aby respektoval jeho pravidla hry.

Michal Navrátil

diskuze (1)

 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png