Podmínky přepravy

Specifika pro dodávky zboží přes spediční službu.

Nákladní vozidlo -
 pokud se jedná o odběr zboží na paletě, tak tento druh zboží rozváží nákladní auta se sklopnou plošinou.
Tyto auta mají rozměr cca délka 9m, šířka 2,5 m a výška 3,5 m.

Čas a termín vykládky -
 
zboží se rozváží většinou v době 8:00 - 16:00 hod. V případě příplatku je možné zboží doručit v čase:
- 8:00 - 13:00 (15% z ceny dopravy, minimálně však 121 Kč + 145 Kč vč. DPH)
- 13:00 - 16:00 hod (15% z ceny dopravy, minimálně však 121 Kč + 145 Kč vč. DPH)
- jakékoli časové rozmezí 1 - 2 hodiny (15% z ceny dopravy, minimálně však 121 Kč + 303 Kč vč. DPH)

O nakládce zboží jste informováni zprávou SMS. Většinou druhý den ráno Vám dojde druhá SMS zpráva, že přepravce zboží naložil na auto a míří k Vám. Pokud Vám ráno nedojde SMS zpráva, tak pravděpodobně došlo k posunutí termínu dovozu zboží. Většinou ale následující den dojde k doručení (93% zboží je doručeno do druhého dne). Posunutý termín doručení není možné bohužel reklamovat.

Přístup na místo doručení -
řidič může odmítnout doručit zboží na místo doručení pokud přístup k tomuto místu je problematický a mohlo by dojít k poškození auta nebo jeho zapadnutí. Jedná se především o případy, kdy si zákazníci nechávají doručovat zboží do míst, kde nevede běžná asfaltová komunikace. Jde o lesní cesty, polní cesty, prudký výjezd k domu. Nezpevněný terén, cesty, kde by větve stromů mohly poškodit automobil nebo i kluzký či zasněžený terén.
Pokud v den rozvozu zboží dojde k jeho vrácení zpět na depo (vinou zákazníka) a dovezení v další dohodnutý termín, účtuje si dopravce za marnou jízdu většinou částku 600 - 1800 Kč vč. DPH.

Vykládka - 
Zboží Vám dopravce vyloží z auta pomocí sklopné plošiny. Pokud se jedná o zboží nad 500 kg je potřeba zajistit řidiči asistenci při vykládce. Vyložit zboží je možné pouze na pevné plochy (asfalt, beton atp.). Pokud se v místě vykládky nenachází taková plocha, tak je možné na zem položit desky, aby se po nich mohl pohybovat paletový vozík se zbožím (obrázek níže). Řidič má povinnost zboží pouze složit vedle auta.

Paleta EURO na výměnu - tento způsob přepravy znamená, že Vám dopravce přiveze zboží na paletě EURO. Zboží i s paletou Vám vyloží z auta a vy mu hned dáte svou vlastní paletu EURO nazpět. Za tuto službu je účtován poplatek 85 Kč vč. DPH a musí se předem dohodnout.

Zboží na paletě o hmotnosti vyšší než 800 kg na jedné paletě - dopravce garantuje složení materiálu z auta pomocí sklopné plošiny pouze u zboží do hmotnosti 800 kg. Zboží o větší hmotnosti na jedné paletě si musí zákazník zajistit skládání vlastní technikou.

Auto se sklopnou plošinou
Paletový vozík
Desky pod paletový vozík
 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png