Podmínky přepravy

Specifika pro dodávky zboží přes spediční službu.

Nákladní vozidlo -
 pokud se jedná o odběr zboží na paletě, tak tento druh zboží rozváží nákladní auta se sklopnou plošinou.
Tyto auta mají rozměr cca délka 9m, šířka 2,5 m a výška 3,5 m.

Čas a termín vykládky -
 
zboží se rozváží většinou v době 8:00 - 16:00 hod. V případě příplatku je možné zboží doručit v čase:
- 8:00 - 13:00 (15% z ceny dopravy, minimálně však 121 Kč + 109 Kč vč. DPH)
- 13:00 - 16:00 hod (15% z ceny dopravy, minimálně však 121 Kč + 145 Kč vč. DPH)
- jakékoli časové rozmezí 1 - 2 hodiny (15% z ceny dopravy, minimálně však 121 Kč + 303 Kč vč. DPH)

O nakládce zboží jste informováni zprávou SMS. Většinou druhý den ráno Vám dojde druhá SMS zpráva, že přepravce zboží naložil na auto a míří k Vám. Pokud Vám ráno nedojde SMS zpráva, tak pravděpodobně došlo k posunutí termínu dovozu zboží. Většinou ale následující den dojde k doručení (93% zboží je doručeno do druhého dne). Posunutý termín doručení není možné bohužel reklamovat.

Přístup na místo doručení -
řidič může odmítnout doručit zboží na místo doručení pokud přístup k tomuto místu je problematický a mohlo by dojít k poškození auta nebo jeho zapadnutí. Jedná se především o případy, kdy si zákazníci nechávají doručovat zboží do míst, kde nevede běžná asfaltová komunikace. Jde o lesní cesty, polní cesty, prudký výjezd k domu. Nezpevněný terén, cesty, kde by větve stromů mohly poškodit automobil nebo i kluzký či zasněžený terén.
Pokud v den rozvozu zboží dojde k jeho vrácení zpět na depo (vinou zákazníka) a dovezení v další dohodnutý termín, účtuje si dopravce za marnou jízdu většinou částku 600 - 1800 Kč vč. DPH.

Vykládka - 
 Zboží Vám dopravce vyloží z auta pomocí sklopné plošiny. Pokud se jedná o zboží nad 500 kg je potřeba zajistit řidiči asistenci při vykládce. Vyložit zboží je možné pouze na pevné plochy (asfalt, beton atp.). Pokud se v místě vykládky nenachází taková plocha, tak je možné na zem položit desky, aby se po nich mohl pohybovat paletový vozík se zbožím (obrázek níže)

Paleta EURO na výměnu - tento způsob přepravy znamená, že Vám dopravce přiveze zboží na paletě EURO. Zboží i s paletou Vám vyloží z auta a vy mu hned dáte svou vlastní paletu EURO nazpět. 

Auto se sklopnou plošinou
Paletový vozík
Desky pod paletový vozík
 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png