Picas Biogalerie

Zpět

Interiér RD a sídla firmy, Vodňany

15 / 06 / 2016

Sídlo firmy i obydlí rodiny se nachází pod jednou střechou, a to v roubené stavbě klasického tvarosloví. Zadáním bylo zpracovat interiér v přírodním a rustikálním stylu, v domě se tedy ve velké míře objevuje dřevo a hliněná omítka, dále také kámen a voděodolný marocký štuk.

Z hlediska použití hliněných omítek jsou zajímavé zejména dětské pokoje. V obou je nakombinována světlá – téměř bílá – hliněná omítka (kvůli světlu v místnosti) a hliněná omítka barevná. Nad podlahou tak vzniká praktický barevný pruh (z odolnější hliněné směsi), který je možné v případě potřeby opravit (při hrách dětí trpí nejvíce právě pás stěny nad podlahou). V obou pokojících navíc vzniká jedna esteticky výrazná stěna –  u chlapce je to stěna s nosným dřevěným sloupem, který je výtvarně zakomponován do celku s barevnou plochou a policemi a může připomínat jakýsi totem na pozadí zapadajícího slunce; u holčičky potom barevný pás vybíhá ve tvaru oblé vlny výše v ploše stěny a propojuje se s použitým nábytkem.

Sídlo firmy investora se nachází v přízemí domu. Roubená konstrukce je ponechána bez omítek, interiéru tedy dominuje dřevo. Dále jsou použity půdovky, kamenný obklad, marocký štuk a hliněné omítky na příčkách. Prostoru dominují velká kachlová kamna, masa dřeva je alespoň částečně vyvažována bílým nábytkem, bílou omítkou komína a barevnými pracovními židlemi.

Ing. arch. Kateřina Šmardová / +420 774 595 005 / katka.smardova(at)centrum.cz / www.smardova.cz

pohled z kuchyně do obytného prostoru
hliněná omítka zlatavého odstínu jako obraz za sedačkou
ložnice, naproti posteli se plánuje obraz v hliněné omítce
dětský pokoj pro syna
dětský pokoj pro dceru
vstupní prostor firmy
pohled do pracovního prostoru firmy
prostoru dominují velká kachlová kamna
 


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png