Přilnavostní nátěr

Hliněný přilnavostní a penetrační nátěr určený k vnitřnímu použití.

Picas_logo internetSložení - přírodní hlína bez příměsí.

Charakteristika - přilnavostní a penetrační nátěr. Nátěr se provádí na savé podklady ke zvýšení přilnavosti hliněných omítek Picas (hrubá a fajnová) k podkladu. Současně slouží i k vyrovnání savosti podkladu.

Technické parametry:

  • Zrnitost -  0 – 1,0 mm
  • Spotřeba vody - 0,7 -1,0 l/kg
  • Doporučená síla vrstvy - do 1,5 mm
  • Spotřeba materiálu cca 1,2 kg/m2
  • Barva - přírodní hnědá
  • Balení - 40 kg (papírový pytel)

Příprava podkladu - podklad musí být suchý, pevný, savý, zbavený prachu, mastnot a ostatních nečistot. Podklad musí být dostatečně vyzrálý. Většinu zdících systémů (mimo zdiva z keramického střepu a hliněných nepálených cihel) a hladké betony je nutné nejprve celoplošně přetáhnout stavebním lepidlem s perlinkou a vytvořit tak zdrsněný povrch. Tento výsledný povrch se následně natírá ,,Přilnavostním nátěrem“. Před nanášením ,,Přilnavostního nátěru“ vždy podklad dobře provlhčete.

Zpracování - nátěr je dodáván v práškové formě. Zpracovává se ručně v bubnové míchačce nebo v kbelíku pomocí ručního míchacího zařízení. Do vody se pomalu přidává suchá směs až do chvíle dosažení optimální konzistence. Tu poznáte podle toho, že do rozmíchané směsi ponoříte dřevěný kolík (tužka, lžíce atd.) a po jeho vytažení namíchaný jíl vytvoří vrstvičku na tomto předmětu. Při nanášení se musí směs průběžně promíchávat. Zamezí se tím klesání těžkých částic na dno kbelíku. Nanášení na podklad se provádí zednickou štětkou nebo pomocí ruční omítačky. Po natření podkladu se hned aplikuje hliněná omítka do ještě vlhkého nátěru. Pokud nátěr zaschne, je nutné ho navlhčit vodou. Na nátěr se mohou nanášet pouze hliněné omítky!

Použití - přilnavostní nátěr se používá takřka vždy, pokud nanášíme hrubou či jemnou omítku na savý podklad (rákosovou rohož, dřevěný rošt, hliněné nepálené a pálené cihly, hrubý beton, stěrku ze stavebního lepidla a perlinky atd.). Přilnavostní nátěr se nepoužívá pokud nanášíte jemnou omítku na hliněnou omítku hrubou a hliněnou omítku hrubou s řezankou. 

Při použití přilnavostního nátěru se zvýší přídržnost omítky k podkladu o 40% !!!!

  • Technický list (zde)
 
....................................................................................................................................................................


Michal a Simona Navrátilovi - Picas, Sluneční 200, 666 03 Hradčany, Mobil: 603 110 366, E-mail: michal MOCHR picas MOCHR2 cz

webdesign by enginedesign.cz

hand.png